O mnie

Moja historia

Moja mama jest naturszczykiem. Naturszczyk, to taka osoba, która potrafi i nie wie dlaczego potrafi. Po prostu umie. Zawsze zachwycałam się jej pięknym głosem. Mój wydawał mi się bardzo wybrakowany.

A wszystko zaczęło się, gdy miałam 13 lat i odkryłam po raz pierwszy radość, jaką dawało mi śpiewanie razem z Whitney Houston. Pamiętasz ten moment w swoim życiu? To pierwsze zakochanie się w śpiewaniu? Ja pamiętam. Poszłam wtedy za ciosem, zrezygnowałam ze szkoły muzycznej, gdzie grałam na skrzypcach i zapisałam się na zajęcia wokalne. 

Niestety już od pierwszych zajęć byłam skołowana. Pamiętam wyraźnie, że nie miałam pojęcia czego ode mnie oczekuje i jak zrobić to, co oni chcą usłyszeć?

 Co to znaczy, że mam podeprzeć dźwięk?

 Co to znaczy, że mam śpiewać dźwięcznie?

 Co to znaczy, że głos ma robić wibrato, ale ma nie drżeć? Jaka jest różnica?

Ale próbowałam. Cały czas próbowałam dopasować się do tej miary, której nie znałam. Wiem teraz jak te kilka lat poprowadziło mnie bardzo daleko od miejsca mojego prawdziwego głosu. 

Najpierw myślałam, że to może wina techniki. Zmieniłam więc nauczyciela, zmieniłam metodę. I znów to samo. Teraz widzę, że problem jest w systemie. W tym, że na żadnej lekcji i na żadnych warsztatach żaden nauczyciel W CAŁYM MOIM ŻYCIU nie spojrzał na mnie – ucznia – jak na człowieka. Nikt nie patrzył na mnie całościowo, holistycznie…wręcz przeciwnie – mój głos był rozkładany na czynniki pierwsze, które były osobno naprawiane i potem, po złożeniu do kupy miał być gotowy, już dobry, prawidłowy, poprawny. 

Mój drogi, moja droga, PROBLEM NIE JEST W TOBIE!

Teraz myślę, że gdybym tylko trafiłam na osobę która miała właściwe wskazówki, która uspokoiła by moje ciało, która pozwoliłaby mi śpiewać po swojemu, bez wymagań, wszystko mogłoby być inaczej. Może nie musiałabym spędzić kolejnych ośmiu lat oduczając się wszystkiego, czego “nauczyłam” się w tamtym czasie.

Ostatnie lata poświęciłam ucząc się jak widzieć w sobie i w moich uczniach nie problem, a człowieka. I wiesz co? TO DZIAŁA. ZAWSZE. I leczy, odkręca stare schematy i składa w całość tak pięknie, jak nic innego, co znam. 

Czuję misję, powołanie i dar, aby obracać rzeczy trudne i skomplikowane w jasne, proste komunikaty – zrozumiałe i dostępne dla każdego. Kocham każde dotknięte serce i każdy odmieniony głos. 

Wierzę, że każdy może śpiewać i wierzę, że każdy został – jak ja – stworzony do prowadzenia twórczego życia. Do życia bez ograniczeń, do życia w wolności. Chcesz śpiewać? Nie ma sprawy! pomogę!

Co robię teraz?

Jestem youtuberką!

W 2019 roku, w styczniu założyłam swój kanał – jako postanowienie noworoczne, że W KOŃCU, bo już dużej nie wytrzymię xD

Film za filmem, krok za krokiem, kanał Gosia Sacała Trener Głosu jest teraz największym tego typu kanałem w Polsce! 

Moje filmy mają łącznie prawie 30 milionów wyświetleń (rozwala mi to mózg!).

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że czytasz to właśnie dlatego, że kiedyś kliknąłeś w jakąś moją miniaturkę, a mam ich ponad 350 na moim kanale… można liczyć czas oglądania chyba w tygodniach.

Kocham to, co robię! Każdy film sprawia mi wielką frajdę.

Przez pierwszy rok robiłam WSZYSTKO sama. Potem miałam jedną osobę do pomocy. Teraz mój zespół składa się z 14 osób i ciągle rośnie – wszystko dzięki Wam, moim widzom i subskrybentom! Dziękuję <3   

Prowadzę szkolenia dla nauczycieli śpiewu!

Jestem absolutnie zaszczycona zaufaniem każdego z moich kursantów. 

Prowadzę szkolenia dla nauczycieli śpiewu!

Jest coś bardzo wyjątkowego w tym, że masz świadomość tego, jak Twoje przekonania, słowa, metafory, ćwiczenia i w ogóle cała filozofia śpiewania rozprzestrzenia się po całej Polsce przez usta innych. 

Każde z moich szkoleń jest certyfikowane. 

Prowadzę warsztaty wokalne i lekcje indywidualne.

W 2022 roku postanowiłam wybrać się w trasę warsztatową – łącznie 5 miast: Opole, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Warszawa. Każde spotkanie było magiczne.

Kiedy spotykam się z człowiekiem, próbuję zawsze dotrzeć na wielu poziomów – dotykam umysłu, tłumacząc trudne zagadnienia, dotykam emocji, komunikując się z ciałem, często poprzez dotyk. Czasem spotkanie jest jeszcze głębsze – spotkani na poziomie dusz.

Na codzień uczę w Opolu oraz online. Wspomaga mnie zespół wydanych przeze mnie i wyspecjalizowanych pedagogów wokalnych. Więcej o lekcjach indywidualnych na stronie z lekcjami.

A prywatnie?

Jestem szczęśliwą żoną Tomka

Jesteśmy razem od 2013 roku.

Jest moją skałą, moim wsparciem i miłością mojego życia.

Więcej słów nie potrzeba.

I częścią pięknej rodziny

Mam super rodziców i trójkę rodzeństwa – jestem najstarsza, co WCALE nie było problematyczne xD

Zdarza się, że jeździmy razem na wakacje oraz gramy razem na scenie. Śpiewamy też razem. 

I częścią pięknej rodziny

Mam super rodziców i trójkę rodzeństwa – jestem najstarsza, co WCALE nie było problematyczne xD

Chcesz być częścią mojego świata?

1. Obserwuj mnie na insta

2. Zapisz się na newsletter

.

3. Subskrybuj mój kanał