Kiedy chcesz “za bardzo”…

POTRZEBA PERFEKCJI

W ciągu kilku ostatnich z moich lekcji poruszaliśmy wiele różnych aspektów pracy z głosem. Jedni uczniowie doskonalili oddech. Inni skupiali się na ekspresji emocjonalnej oraz rozwiązywaniu różnych problemów artykulacyjnych. Jeszcze inni pracowali ściśle nad interpretacją piosenki.
Jest jedno zjawisko wspólne dla większości z tych lekcji – POTRZEBA PERFEKCJI.
Nie zrozumcie mnie źle, samodoskonalenie oraz chęć rozwoju i ambicje to cechy sprzyjające osiąganiu sukcesów na drodze wokalnej… ALE kiedy starasz się śpiewać „JAKOŚ”, kiedy masz w głowie obraz swojego głosu i za wszelką cenę starasz się go ukierunkować w ten właśnie jeden słuszny według Ciebie sposób, możesz wpaść w pułapkę „ZA BARDZO”.


Czym jest śpiewanie „ZA BARDZO”?


Niczym innym jak blokadą, którą sami sobie zakładamy. Kagańcem dla ekspresji, emocji i wolności w głosie. Największym wrogiem, który blokuje nasze naturalne możliwości wokalne, przy jednoczesnym podstępnym wtargnięciu do naszej głowy w celu uzbrojenia nas w strach, surową autokrytykę a z czasem stopniowo zabraniu nam radości ze śpiewania.

Mój apel do wszystkich na dziś…


Śpiewaj PO PROSTU i odpuść „Za BARDZO”. Jesteś jedyny/jedyna i niepowtarzalny/niepowtarzalna. Nie musisz wcale tego nikomu udowadniać.

Kasia <3

Zapraszam Cię serdecznie na lekcje z cudowną Kasią. Specjalizuje się ona w holistycznym podejściu do głosu, muzykoterapii, pracy z oddechem. ~ Gosia

https://lekcje.gosiasacala.com/

Piramida głosu

Kolejność jest ważna. Tak ogólnie, w codziennym życiu. Najpierw zakładasz skarpetki, a potem buty. Najpierw sypiesz płatki, a potem lejesz mleko (tu niektórzy mogliby się

Czytaj więcej »